EZ LESZ A KEDVENC APP-OD!

Töltsd le a FRESSNAPF
INGYENES alkalmazását!

Tegyen termékeket a bevásárlólistára, nyomtassa ki és hozza el az áruházba, hogy biztosan ne maradjon ki semmi. A bevásárlólistára tett termékeket a weboldalon nem lehet megvásárolni.

Állatorvos válaszol

Vissza a kérdésekhez

Üdvözlöm Doktornő! Az ügyben kérném a segítségét,hogy 3 hete ivartalanítva lett a kutyusunk. A műtét után 5 nappal begyullad a zacsija,besavósodott. kapott rá Dalacin 150mg-s kapszulát,amit tegnap fejeztünk be nála,viszont 3-4 napja nagyon vakarja a kutya a hasát/oldalát ahol enyhén piros neki (vakarás után) illetve,ugyan ebben az időben elkezdett szánkózni a fenekén. Neten kerestünk utána…..és ott azt találtuk,hogy a bűzmirigy okozhat ilyen jellegű bőrirritáció,illetve a Dalacin is okozhat ilyen jellegű mellékhatásokat. A bűzmirigy kezelésén kívül,mivel kezelhetnénk még??? Válaszát előre is köszönjük. Üdv:Krisztina

2013.08.17

Állatorvos
Valóban célszerű ellenőriztetni a bűzmirigyek állapotát. Meg kellene vizsgálni a herezacskó bőrét és a sebet. Műtétek előkészítésénél használt fertőtlenítőszerek is okozhatnak bőrirritációt. Kezelési javaslatot így, hogy nem látom a területeket nem adhatok. Vigyék vissza a kutyát állatorvosukhoz, hogy megtalálják, hogy mi okozza a panaszokat.
Vissza a kérdésekhez

Ez a weboldal cookie-kat használ. Részletes tájékoztatástért kérjük, kattintson az Adatkezelési és Adatvédelmi Szabályzat-ra. A weboldalon történő további böngészéssel Ön hozzájárul a cookie-k használatához.

Megértettem