Új vagy még itt? Regisztrálj hírlevelünkre és értesülj elsőként akcióinkról

Generic filters
Exact matches only
Akció kezdete

Állatorvos válaszol

Vissza a kérdésekhez

Kedves Doktor Úr!
Lányomnak van egy 9 éves tacskó keverék kutyája. Lakásban tartják. Nincs semmi baja, de az állatorvos a legutóbbi látogatásnál azt javasolta, hogy ivartalaníttassuk, mert ezzel megelőzhetők a később esetleg fellépő, különböző méhproblémák. Érdeklődnék, általában mik ezek? Lehet, hogy a műtétnek nagyobb a veszélye, mint a későbbi, esetleg elő sem forduló problémáknak?Nagyon várjuk a tanácsát.
A másik probléma viselkedéssel kapcsolatos. Ötéves brit rövidszőrű cicánk itthon külön szobában alszik, rázárjuk az ajtót, hogy ne zavarjon minket éjjel. A balatoni faházban ezt nem tudjuk megtenni, a cica velünk alszik az ágyban. De sajnos három óra körül felébred és elkezd rajtunk keresztül-kasul mászkálni – a hat kilójával. Mivel nem reagálunk, elkezd piszkálni minket. Ha fejemre húzom a takarót, lehúzza stb. Pár nap után már nem bírtuk és kiengedtük éjjel háromkor a házból (sose szoktuk, mert Pesten is lakásban él). De ez sem vált be, mert négy felé visszajött – gondolom unatkozott kint – és újra kezdte a piszkálásunkat. Nem szívesen hagyjuk itthon minden hétvégén, de ha nem tudjuk megoldani ezt a problémát, kénytelelen leszünk. És akkor még mindig ott van az éves, kéthetes nyaralás. Tudna tanácsot adni, hogy tudnánk kipihenni magunkat a cica mellett, hogy lehetne elérni, hogy ne kelljen fel minden nap hajnali háromkor, de ha fel is ébred, hagyjon minket aludni? Előre is nagyon köszönöm a válaszát.

2017.03.26

Állatorvos

Kedves Gazdi! A szuka kutyáknál nagy arányban fordul elő emlődaganat, ha nem pároztatják őket rendszeresen. Én is javaslom az ivartalanítást. A cicák ilyenek. Ha külön szobába zárják otthon, akkor azért teszik, mert tudják, hogy ezt csinálja. Esetleg szerezzenek be neki egy nagy ketrecet, hátha kibírja benne hajnalban azt a néhány órát.

Vissza a kérdésekhez