Új vagy még itt? Regisztrálj hírlevelünkre és értesülj elsőként akcióinkról

Generic filters
Exact matches only
Akció kezdete

Állatorvos válaszol

Vissza a kérdésekhez

Tisztelt Doktor úr/ Doktor nő!
Kérdéssel fordulok Önhöz. 15 éves bernipásztor-németjuhász szuka kutyánknál kb 3 éve diagnosztizáltak melldaganatot.
Akkor nem műtettük meg, mert féltünk az esetleges műtéti kockázatoktól. Úgy tűnt a daganat lokalizálódott.
Most januárban a kutya rosszul volt, nem evett, bágyadt volt. Megröntgenezték, és találtak a lépén egy 10 cm-s daganatot.
Azt mondták hogy emellett gennyes méhgyulladása is van. Mivel dönteni kellett, hogy altassuk, vagy műtessük, az utóbbit választottuk.
Előtte viszont a tüdejét is megnézték, és azt mondták nem egyértelmű hogy daganat, de látnak apró gömböket, amik lehetnek áttétek, de elmeszesedett nyirokcsomók is.
A műtét során kivették a lépét, és a méhét, ivartalanitották is.
Egy ideig jól volt. Márciusban megnézettük újra a tüdejét, azt mondták nem változott a tüdeje. Valószinű nem áttét.
Kb. két hete köhögni kezdett, amit sokszor öklendezés, krákogás követett. Nem találta sokszor a helyét, ki -be járkált. Néha a testét rázta a köhögés is.
Előfordult hogy slejmet köpött ki, de sokszor nem jött ki semmi. Az állatorvos adott neki antibiotikumot, köptetőt mert azt mondta szerinte torokgyulladás, slejm van a torkában.
Sajnos egy hét után se javult az állapota. Nemrég elvittük az orvoshoz, hogy megnézzék a tüdejét, mert gyanús volt hogy nem onnan jön e valami, mélyről köhögött szegény.
Mutatták a röntgenfelvételt hogy tiszta homály az egész, alig látszik a tüdeje, szíve egyáltalán nem, és tele van a tüdeje (vagy mellkasa) folyadékkal.
Leszivattuk a folyadékot, elég sok véres folyadék kijött belőle, ami elvileg az orvos szerint a tűszúrástól lehet véres. Azt mondták hogy nem oldunk meg semmit, mert egy-két nap és újratermelődik a folyadék.
Sajnos megint krákog, köhög a kutya. Megint folyadék van a mellkasában.
Önök mit tanácsolnak? Mit tehetünk még? Mitől lehet a vizesedés ha az antibiotikumokra nem reagál? Mi lesz ennek a lefolyása? Ha nem altatjuk el meddig élhet még, mit tehetnek még érte?
Köszönöm szépen a választ!

2019.06.02

Állatorvos

Állatorvosával kellene megbeszélnie, hogy mi a diagnózisa…A leírás szerint szabad mellűri folyadék biztosan van, miután a tüdőben lévő folyadékot nem lehet leszívni. Szabad mellűri folyadék lehet például daganatos betegségek, májbetegségek, vesebetegség, szívbetegség, tüdőgyulladás miatt…Az októl függ a kezelés…ha egyáltalán lehetséges…

Vissza a kérdésekhez