Ingyenes szállítás 14 990 Ft feletti megrendelés esetén | A megrendeléstől számított 1-3 munkanapon belül az otthonodban

Költözés kutyussal - mire figyeljünk?

Költözés kutyussal - mire figyeljünk?

2022.07.01 14:28
A költözés általában nem könnyű sem az emberek, sem a háziállatok számára, de szerencsére sok mindent megtehetünk annak érdekében, hogy segítsünk kutyusunknak stresszmentesen átvészelni a folyamatot. Ha új otthont választottunk, nem csak azt kell megterveznünk, hogy hogyan juttatjuk el a holminkat A pontból B pontba, hanem az is nagyon fontos, hogy felkészítsük kutyánkat a változásra.

A költözés előtt

Ha egy csettintéssel az új lakásban lehetnénk, az sok mindent megoldana, de ez sajnos nem ennyire egyszerű. Még mielőtt bedobozolnánk a cuccainkat és útnak indulnánk, időt kell adnunk kutyánknak arra, hogy alkalmazkodjon a költözéshez kapcsolódó új dolgokhoz, például a dobozokhoz, ragasztószalagokhoz, buborékfóliákhoz stb. Ezeknek a dolgoknak keressünk egy szobát vagy akár választhatjuk a nappali egy sarkát is, csak arra ügyeljünk, hogy ne azt a helyiséget töltsük meg velük, ahol háziállatunk pihenni vagy kikapcsolódni szokott, illetve ne akadályozzák a közlekedésben bundás barátunkat.

Ne hagyjuk a költözéshez szükséges kiegészítőkkel egyedül kutyusunkat, azonban, amikor szaglássza őket, akkor dicsérjük meg és adjunk neki jutalomfalatot. Vagyis hozzunk létre pozitív asszociációt a kellékekkel. Akár játszhatunk is a tárgyak a közelében, illetve be is vonhatunk egy-egy dobozt a mókázásba, például elrejthetünk bennük finomságokat, amiket kedvencünknek meg kell keresnie.

Át kell gondolnunk azt is, hogyan fogunk eljutni az új otthonunkba négylábúnkkal. Függetlenül attól, hogy autóval indulunk útnak vagy repülőre kell ülnünk, fontos, hogy az utazás kényelmes és biztonságos legyen kutyusunk számára is, és ennek a megszervezése a mi feladatunk. Egy minőségi szállítóbox beszerzése elengedhetetlen. Ha meg kell szállnunk valahol út közben, akkor ügyeljünk arra, hogy már előre foglaljunk le egy kutyabarát szobát.

Pakoláskor

Ha megoldható, akkor a legjobb, hogy amíg csomagolunk, addig kutyusunk egy megbízható családtagunk vagy barátunk társaságában várakozik. Amennyiben velünk marad, akkor figyeljünk arra, hogy időnként tartsunk szünetet, menjünk el sétálni és játsszunk nagyokat, hogy ne érezze azt kedvencünk, hogy elhanyagoljuk és baj van. Kutyusunk kedvelt szobája legyen az utolsó, amit kipakolunk, és addig engedjük, hogy elvonuljon oda. Egy jutalomfalattal tölthető játékszerrel sikeresen lefoglalhatjuk.

Vigyázzunk a rendre! Ne hagyjunk olyan dolgokat a földön, amelyeket kutyánk megrongálhat, esetleg lenyelhet, és amik problémát okozhatnának nála. Nem csak a szemétre, fóliákra, szalagokra kell gondolnunk, hanem például a tisztítószerekre is.

Az új helyen

Fontos, hogy elegendő időt hagyjuk arra kedvencünknek, hogy alkalmazkodjon az új otthonhoz. Akár hetekbe vagy hónapokba is telhet, amíg teljesen megszokja kutyusunk az új környezetét és jól tudja érezni magát.

A folyamatot úgy segíthetjük, ha például továbbra is betartjuk az előző helyen kialakított napi rutint, és sok időt töltünk együtt, sétálni megyünk, játsszunk. Legyen egy olyan szoba, ahova kutyánk bármikor visszavonulhat, ez legyen az első, amit berendezünk. Lehetőség szerint ez hasonlóan nézzen ki a régi pihenőhelyéhez. Ugyanazok a szőnyegek, takarók, játékok legyenek jelen. Az ismerős bútorok, kiegészítők és szagok sokat segíthetnek abban, hogy az eb gyorsabban hozzászokjon az új otthonunkhoz. Továbbá legyünk tekintettel háziállatunkra és eleinte ne hívjuk vendégeket, különösen ismeretleneket ne, mert az újabb stresszhelyzetet eredményezne.