Ingyenes szállítás 14 990 Ft feletti megrendelés esetén | A megrendeléstől számított 1-3 munkanapon belül az otthonodban

Magazin

Okt 26
2016.10.26 09:12
Főképp családi házas övezetben sétáltató gazdák gyakori problémája, de természetesen városi kutyák is előszeretettel boldogítják gazdáikat ezzel a viselkedéssel. A kerítés mögött ugató, egyébként házőrző funkciót ellátó kutyák kellő provokációt jelentenek bármelyik kutyának, amelyik, akár csak enyhe szocializációs problémával küzd. Egy bizonytalan kutya, rövid időn belül, morgással, ugatással és a póráz húzásával fog válaszolni a házőrző ebeknek.
Részletek
Okt 26
2016.10.26 09:07
Habár a vadászösztön minden kutyában genetikailag fellelhető, hiszen ragadozó állat, a labda kergetés, mint ezen ösztön kiélése, mégsem hozza lázba az összes kutyát. Természetesen mondhatjuk, hogy ami nem megy, azt ne erőltessük, azonban nekem az a tapasztalatom, hogy azok a kutyák, akik szívesen játszanak a gazdáikkal, szívesebben is engedelmeskednek az utasításaiknak. A közös a játék a lehető legjobb kapcsolatépítő tevékenység.
Részletek
Okt 25
2016.10.25 16:29
Közeleg a tél. Hogyan szoktassuk kedvenc madarunkat a hideghez? A papagájok jelentős része Ausztráliában őshonos (laposfarkúak, királypapagájok stb.), de vannak dél-amerikai (ékfarkúak, amazonok), ázsiai és afrikai fajták (agapornisok, jákó) is. Érthető tehát, hogy a papagájok nincsenek hozzászokva hazánk klímájához, éppen ezért fokozatosan kell alkalmazkodniuk otthonunk hőmérsékletéhez.
Részletek
Okt 24
2016.10.24 16:30
Magyarország téli madárvilága különösen színes, hiszen a zordabb éghajlatú országok madarai számára hazánk jelenti a telelőterületet. Az egyre rövidülő napok alatt kevesebb idő jut a táplálékkeresésre, a fagyos földben pedig egyébként is kevesebb a tápanyag. Az etetők környékén fenyőpintyek, zöldikék, tengelicek jelennek meg, az erdőszéli területeken felbukkanhat a nagyfakopáncs, vagy éppen a meggyvágó.
Részletek
Okt 21
2016.10.21 11:34
Majdnem minden negyedik kutya érintett. Mit érdemes tudnunk az ételallergiáról a négylábúak esetében? A gazdik 90%-a nem is tud róla, vagy nehezen ismerik fel, hogy az ételallergia a kedvencük egészségére is hatással lehet. Pedig a gabona intolerancia nem csak embereknél, hanem állatoknál is kialakulhat. A tápok többsége tartalmaz valamilyen gabonát (kukoricát, búzát, vagy árpát), azonban a kutyák alapvetően húsevők, és emésztőrendszerük épp ezért nem kimondottan a gabona feldolgozásra alakult ki.
Részletek
Okt 20
2016.10.20 17:00
Kezdő akvaristák, figyelem! Segítünk, ha nem tudjátok, milyen hal kerüljön az akváriumba! A kisállat-kereskedések az édesvízi akváriumi halak egyre bővülő választékával várják vásárlóikat – ma már több mint 1000 különféle hal közül választhatunk. Édesvízű akváriumban szabály, hogy 2 liter víz jár egy 2,5 cm-es halra, ebbe sem a kavics, sem a dekorációk nem számítanak. A sósvízi tartályokban kb. 20 liter vizet kell számítanunk egy 2,5 cm-es halhoz.
Részletek
Okt 19
2016.10.19 16:13
Sajnos időnként négylábú kedvenceink is megbetegedhetnek. Ilyenkor a legfontosabb, hogy időben észrevegyük a jeleket, és azonnal felkeressük az állatorvost. Ha kutyánk sokat köhög, esetleg fehér, habos váladék távozik a szájából, akkor lehetséges, hogy kennelköhögést fog diagnosztizálni nála az orvos.
Részletek
Okt 18
2016.10.18 16:44
A nyári, sokat nyúzott kiegészítőket októberben érdemes új, őszi darabokra cserélni. Ha még nem tettük, szerezzünk be fényvisszaverő pórázt a késő délutáni és esti sétákhoz, hiszen egyre hamarabb sötétedik majd, valamint egy új fésű, esetleg egy melegebb fekhely is remek választás lehet. Akik pedig a forró napok helyett inkább ilyenkor indulnak el hosszabb útra kedvencükkel, azoknak gondolniuk kell a biztonságos utazásra is.
Részletek
Okt 14
2016.10.14 14:18
Nyáron a melegtől, télen a hidegtől kell megóvnunk nyuszijainkat. Különösen akkor kell nagy figyelmet fordítanunk rájuk, ha nem a lakásban, hanem kinti kifutóban vagy nyúlházban tartjuk őket. Még mielőtt fagypont alá csökkenne a hőmérséklet, gondoskodjunk a megfelelően téliesített nyuszi-lakhelyről.
Részletek
Okt 14
2016.10.14 14:04
Ahogy a napok egyre hűvösebbé válnak, négylábú kedvenceink is szívesebben maradnak bent a meleg lakásban. A kistermetű kutyusok és cicák játékidejét érdemes a négy fal között töltenünk, hogy biztosan mindkét fél élvezze, és senki ne fázzon meg a végére. Ha ügyesek vagyunk, akkor egy pici szoba is elegendő ahhoz, hogy jól érezze magát háziállatunk és mozgásigényét is kielégítse.
Részletek
Okt 07
2016.10.07 11:48
A macska olyan, mint egy családtag, mellette kell lennünk jóban-rosszban. Sajnos időnként előfordulhat, hogy bársonytalpúnk megbetegszik. Fontos, hogy a betegségek jeleit ismerjük, és időben észrevegyük. Amennyiben cicánk Chlamydiosis-ban szenved, azonnal forduljunk állatorvoshoz, mert a betegség emberre is átterjedhet!
Részletek
Okt 07
2016.10.07 11:44
Ősszel az éjszakák egyre hosszabbá válnak, kedvenceink pedig könnyen bajba kerülhetnek a sötétben. Az éjszakai élet elsősorban a fiatal bársonytalpúakra és a kistestű kutyusokra jelenthet veszélyt. Igyekezzünk mindent megtenni azért, hogy megóvjuk őket az éjszaka folyamán történő támadásoktól és balesetektől.
Részletek
Okt 06
2016.10.06 15:57
Egy kiscica felneveléséhez sok figyelemre és törődésre van szükség, ha azt szeretnénk hogy felnőtt korára jól nevelt, barátságos macska váljon belőle. Ősszel a párzási időszak miatt nagyon sok kölyök keres szerető gazdit, ezért ha úgy döntünk, hogy örökbe fogadunk egy apró bársonytalpút, érdemes néhány hasznos macskatartási tippet elolvasni, hogy kellően felkészülhessünk erre a boldog időszakra.
Részletek
Okt 04
2016.10.04 15:32
A megfelelő szőrápolás egész évben fontos, de vedlési szezonról tavasszal és ősszel beszélhetünk. Ősszel négylábú háziállataink levedlik nyári bundájukat, és télire váltanak. A vedlési időszak hossza és intenzitása példányonként eltérő lehet, egyes kutyusoknál jobban megfigyelhető a vedlés, míg másoknál kevésbé.
Részletek
Okt 03
2016.10.03 15:24
A macskák párzási időszaka tulajdonképpen szinte egész évben tart, de tavasszal és ősszel fokozottan ajánlott odafigyelni az ivarérett cicákra. Fontos tudnunk, hogy pontosan min megy keresztül ilyenkor kedvencünk, miért csatangol el gyakrabban otthonról, és hogyan tudjuk megóvni őt a veszélyektől.
Részletek
Szept 30
2016.09.30 13:56
Az apró élősködők közül a legkitartóbb és leginkább elterjedt fajta a bolha. Az élősködők egyetlen kedvencünket sem kímélik: a macskabolha például sokkal elterjedtebb, mint a kutyabolha, és a kutyusoknak is általában az előbbiek okoznak kellemetlenséget.
Részletek
Szept 30
2016.09.30 13:40
Ahogy a nappalok rövidülnek, úgy egyre többször indulunk majd sötétedés után sétára kutyusunkkal. Az esti körút viszont több veszélyt rejthet magában, mintha világosban tennénk azt. Mielőtt elindulnánk otthonról, törekedjünk arra, hogy a lehető legbiztonságosabb legyen az utunk.
Részletek
Szept 27
2016.09.27 14:46
Halaink közérzetét nem pusztán az akvárium mérete és elhelyezése befolyásolja, hanem a fény is. Általában természetes, semleges vagy kék színezetű nappali fényt használjunk mind az édes vizű, mind pedig a sós vizű akváriumokhoz.
Részletek
Szept 26
2016.09.26 16:34
A széna a kisállatok alapvető élelmiszere. A jó minőségű széna a rágcsálók egészségéről gondoskodik: segít a fogaik karbantartásában, de emésztésük kiegyensúlyozottságáért is felel. A füvek és a gyógynövények megfelelő keveréke megbízható alapja étkezésüknek.
Részletek
Szept 26
2016.09.26 09:32
Szeparációs stressznek nevezzük, ha kutyusunk idegesen viselkedik, amikor egyedül hagyjuk otthon. Számos tünete lehet a problémának. Amivel a leggyakrabban keresnek fel kutyakiképzőt a gazdák, a folyamatos ugatás, tárgyak, ajtók szétrágása, amin a stresszt vezetik le kedvenceink, de a remegés és bepisilés a gazda távollétében is arra utalhat, hogy szeparációs stresszel küzd négylábú barátunk.
Részletek
Szept 26
2016.09.26 09:29
A gazdik többsége hétköznapi helyzetben magához tudja hívni kedvencét, azonban mindenkinek megvan a ”mumusa”, mely szituációban bicskába törik kutyusa engedelmessége. Legyen az egy tárgy, labda, madarak kergetése, másik kutya, étel az emberek kezében, minden kutyának megvan a gyenge pontja, ahol inkább a saját igényei győznek, mint a gazdihoz fűzött kapcsolata.
Részletek
Szept 23
2016.09.23 12:34
A vérző íny, a lötyögő fogak, vagy a rossz lehelet mind arra utalhatnak, hogy kedvencének fog- vagy fogínyproblémái vannak. Otthoni ápolás hiányában a lepedék is hamar kialakul, fogaikra napról napra rakódik le a szabad szemmel nem látható plakk, a lepedékben élő és elszaporodó baktériumok pedig az íny és a foggyökér fertőzését okozhatják. Így az ápolatlanság miatt kedvencünknek akár ki is hullhat a foga!
Részletek
Szept 22
2016.09.22 17:32
Mert bár a kutyák imádnivalóak, a napi szintű porszívózás és a mindenhonnan felbukkanó szőrszálak egy idő után rémálommá tehetik a vedlés időszakát a gazdik számára. Összegyűjtöttük a legjobb tippeket arra, hogyan könnyítheti meg a szőrhullatós heteket.
Részletek
Szept 21
2016.09.21 16:41
Az őszi időjárás – amikor nem esik az eső – különösen kedvező egy kis sportoláshoz a szabadban, hiszen napszaktól függetlenül, bármikor kellemes hőmérsékletű a levegő, nem kell megvárnunk, hogy hajnalodjon vagy közeledjen az este. Nem csak a gazdik, de a négylábúak is szívesebben mozdulnak ki ebben az időszakban.
Részletek
Szept 18
2016.09.18 17:26
A kutyakölykök nagyon gyorsan nőnek, így a megfelelő táplálás elengedhetetlen számukra. Fontos, hogy az izomzat, a csontok és a fogak fokozatosan fejlődjenek, és elegendő energiája legyen új kedvencünknek a játékhoz és persze a tanuláshoz egyaránt. Az őszi időszakban pedig különös figyelmet kell fordítanunk az immunrendszer megerősítésére, hogy a kölyök könnyedén átvészelje a hideg napokat is.
Részletek
Szept 14
2016.09.14 16:29
Egy vemhes bársonytalpú kicsivel több törődést igényel, mint amennyire korábban szüksége volt. Ahhoz, hogy a macska könnyedén átvészelje ezt az időszakot, és a kiscicák is egészségesen és életerősen jöjjenek a világra, nagyon fontos a megfelelő táplálás.
Részletek
Szept 11
2016.09.11 16:15
A téli hideg érkezésére már ősszel érdemes felkészülni. Az immunerősítés különösen fontos ebben az időszakban. Kedvencünk étrendjét a prémium minőségű eledelek mellett érdemes természetes és vitamindús finomságokkal is kiegészíteni.
Részletek
Szept 09
2016.09.09 16:01
Napjainkban a kutyusok immunrendszere egyre gyengébb, gyakoriak az emésztési problémák, a hányás és a hasmenés. Ha kedvencünk is hasonló problémákkal küzd, érdemes lehet kipróbálni a BARF-étrendet. A BARF (Bones And Raw Food) étrendet magyarosan nyersetetésnek nevezzük.
Részletek
Szept 08
2016.09.08 16:35
Sajnos a kóbor állatok száma a mai napig rendkívül magas, és mivel ősszel egy újabb párzási időszak veszi kezdetét, könnyen lehet, hogy kiskutyára bukkanunk. Ilyen esetben óvatosan közelítsük meg a kölyköt, mert előfordulhat, hogy a közelben van az anyakutya, aki akár agresszívan is reagálhat, ha védi a picinyét.
Részletek
Szept 07
2016.09.07 17:51
Napjainkban egyre több négylábú rendelkezik különleges igényekkel, ami a gondozást illeti. Ha pontosan azt szeretnénk adni kedvencünknek, amire szüksége van, akkor más összetevőjű eledelt kell vásárolnunk egy kistestű vagy egy nagytestű kutyának, egy allergiás ebnek vagy egy érzékeny emésztőrendszerrel rendelkező állatnak. Sőt, más-más étrendet érdemes kialakítani különböző fajtáknál is.
Részletek
Szept 06
2016.09.06 16:13
Kiscicák szinte az év bármely napján születhetnek, de ősszel fokozottan növekszik annak az esélye, hogy ivaros nőstény macskánk apró bársonytalpúakkal lep meg minket. A mi feladatunk, hogy a vemhesség alatt és utána is, biztosítsuk a cicamama és kölykei számára a megfelelő körülményeket és étrendet.
Részletek
Szept 02
2016.09.02 14:24
Bár vége a nyárnak, nem szabad szomorkodnunk, hiszen az ősz is megannyi élményt és meglepetést tartogathat számunkra. Igaz, hogy a nappalok rövidülnek, de a hőmérséklet sokkal inkább kedvezőbb, hogy akár a déli órákban is kint tartózkodjunk kutyusunkkal. A kert pedig még izgalmasabbá válik, hiszen új színek és illatok jelennek meg.
Részletek
Szept 02
2016.09.02 14:17
Az idő múlását nemcsak az emberek érzik meg: ahogy kutyusunk öregedni és lassulni kezd, úgy alakulhatnak ki nála különböző betegségek és súlyproblémák. Mivel az állat kevesebbet mozog, így általában az elhízástól kell tartanunk, de az is előfordulhat, hogy kedvencünknek egyszerűen elmegy a kedve az evéstől.
Részletek
Aug 30
2016.08.30 16:50
Készítsünk mennyei lakomát a szabadon élő madár barátainknak! A magevő madarak, képesek arra, hogy a fenyőtobozt csőrükkel szétbontsák, és hozzáférjenek az ízletes és tápláló fenyőmagokhoz. Ők és más csőrű társaik nagyon fognak örülni, ha a család ízletes tobozokkal lepi meg őket! A madarak jelentős része lakóterületén marad ősszel és tél idején is, vándor rokonaikkal ellentétben ők kiegészítő eledelre szorulnak. A segélyakciót nem pusztán közeli tollas barátaink fogják értékelni, hanem távolabbi, más fajtájú madarak is odaszokhatnak az etetőhöz.
Részletek
Aug 29
2016.08.29 16:32
A kiváló minőségű haleledel nélkülözhetetlen a tavak lakói számára: ez biztosítja a megfelelő mennyiségű vitamin, ásványi anyag, és nyomelem bevitelét. Alapvető ismérve, hogy sokáig úszik a víz felszínen, így a halaknak van idejük elfogyasztani, és a maradék nem szennyezi a vizet. Az ideális étrend nem pusztán táplálja a halakat, hanem a tófelszínt is színtisztán tartja. Lássuk, hogyan!
Részletek
Aug 29
2016.08.29 10:15
Először is ki kell derítenünk a rombolás okát. Ezt okozhatja a sok le nem vezetett energia, kevés séta, vagy mentálisan nincsen eléggé lefárasztva kedvencünk. Kölyökkutya esetében szó lehet a fogak váltásáról is, amikor úgy gondolják, bármi rágható, csak enyhítsék a kellemetlen érzést.
Részletek
Aug 26
2016.08.26 15:53
A legnagyobb rejtély, amelyre nincs valódi tudományos magyarázat: a kutyus csak rá jellemző, összetéveszthetetlen személyisége és ragaszkodása. Van viszont néhány jó tipp, melyekkel egyszerűen segíthetünk kedvenceinknek akár egészségük megőrzésében, akár megnyugtatásukban.
Részletek
Aug 26
2016.08.26 15:47
A cicák imádnak dobozokba ugrálni, és azokban elrejtőzni - azonban a költözés maga rendkívül stresszes folyamat számukra. Így tehát amint lassan minden elcsomagolásra kerül, rosszat sejtenek, és egyre nehezebben varázsolhatjuk őket elő a szekrény mélyéről, vagy pedig az ágy alól. Egyértelmű: a macskák nem rajonganak a radikális változásokért, és jobban érzik magukat ott, ahol már minden szögletet és illatot jól ismernek. Minden ellenállási trükköt bevethetnek: a félelemtől a cicavécén kívülre piszkíthatnak, nem hagyják abba a nyivákolást, sírást, sőt, akár szokatlanul agresszívekké is válhatnak.
Részletek
Aug 26
2016.08.26 15:42
Bársonytalpú barátaink jellegzetesen igényesek, azonban egyik legérzékenyebb pontjuk az alom: komfortérzetüket nagyban befolyásolja, hogy jó minőségű és karbantartott alomban végezhessék dolgukat. A legfontosabb, hogy olyan almot biztosítson kedvencének, amely alkalmas arra, hogy egyéni igényeinek megfeleljen, kellemes illatú legyen, kímélje a tappancsokat, valamint hatékony higiéniát biztosítson. Miről ismerhető fel a minőség, és milyen jellemzőkre érdemes odafigyelni vásárláskor? Cicaalom kisokos következik A-tól Z-ig: minden, amit tudnia kell az alomfajtákról.
Részletek