Ingyenes szállítás 14 990 Ft feletti megrendelés esetén | A megrendeléstől számított 1-3 munkanapon belül az otthonodban

Magazin

Máj 03
2021.05.03 13:55
Mielőtt hazavinnénk egy cicát, alaposan fel kell készülnünk a fogadására, főleg, ha benti kedvencről van szó. Fontos, hogy egészségesen, illetve biztonságosan tartsuk bársonytalpúnkat, és mindent megtegyünk annak érdekében, hogy boldog legyen, és ne unatkozhasson. Ehhez pedig 5 dolognak mindenképp szerepelnie kell a bevásárló listánkon.
Részletek
Máj 03
2021.05.03 13:50
A tengerimalacok hazánkban is kedvelt háziállatok. Különösen a családok körében népszerűek elbűvölő temperamentumuknak köszönhetően. Szociálisak, követik a napi rutint, és jellemzően még akkor sem harapnak, ha nagyon stresszesek. A két legfontosabb dolog, amire biztosan szükségünk lesz a tartásukhoz: nagy ketrec és C-vitamin.
Részletek
Máj 03
2021.05.03 13:46
A kutyák csodálatos háziállatok tudnak lenni, ehhez viszont elengedhetetlen a tanítgatásuk. Szerencsére egyre több ember fordít erre plusz figyelmet. Manapság már többféle módszer közül is válogathatunk, ha nevelni szeretnénk kutyusunkat. Akár kutyaiskolába is járhatunk, ha az átlagosnál rakoncátlanabb az eb, vagy egyszerűen csak szakértők segítségét szeretnénk igénybe venni. De az alapvető, rutinfeladatok elsajátítása után ajánlott időnként egy-egy trükköt is megtanítanunk bundás barátunknak, mert ez az energia többszörösen megtérül.
Részletek
Máj 03
2021.05.03 13:38
A hüllők általában, legyen szó kígyókról, gyíkokról vagy teknősökről, nem jönnek ki jól más fajokkal. A békák és a szalamandrák élhetnek együtt, de ők kétéltűek, és nem hüllők. Amire mindenképp figyelnünk kell, ha két hidegvérűt szeretnénk együtt tartani, hogy ne támadják egymást, és persze az igényeiknek is közel azonosnak kell lenniük.
Részletek
Ápr 30
2021.04.30 13:52
Egy új kiskutya nevelése egyszerre lehet izgalmas és ijesztő is. A legjobb, ha minél hamarabb elkezdjük megtanítani a kölyöknek azt, hogy hogyan kell viselkedni, még mielőtt rossz szokások alakulnának ki nála. A korai kiképzés és szocializáció az eb egész életére kihat, és befolyásolja például azt is, hogy miként lép majd kapcsolatba másokkal.
Részletek
Ápr 30
2021.04.30 13:47
Az első alkalom, amikor kiengedjük a cicát, számunkra aggodalmas lehet, de bársonytalpúnk valószínűleg élvezni fogja, és kíváncsi természetéből adódóan örömmel fedezi majd fel a környezetét. Ahhoz, hogy kevésbé legyünk nyugtalanok, amikor a macska kilép az ajtón, érdemes néhány tanácsot megfogadnunk, és egy kicsit felkészülnünk az új helyzetre.
Részletek
Ápr 30
2021.04.30 13:43
Sajnos a mondással ellentétben, a macskáknak valójában nincs kilenc élete, tehát mindent meg kell tennünk azért, hogy megóvjuk minitigrisünk egészségét. Ehhez pedig elengedhetetlenek a megfelelő védőoltások, melyek megvédhetik cicánkat a különböző vírusok és baktériumok okozta betegségektől, valamint az immunrendszerét is erősíthetik.
Részletek
Ápr 01
2021.04.01 14:21
Két cica jobb, mint egy, ezért ha tehetjük, egyből egy testvérpárt fogadjunk be. Így könnyebb lesz a közös élet a minitigrisek és a gazdi számára is. Ha utólag döntünk második macska mellett, az sem gond, csak egy kicsivel több előkészülettel jár. Akár napokba is telhet, amíg kedvenceink elfogadják egymást, de néhány trükköt bevetve és egy kis türelemmel könnyen sikeres lehet a dolog.
Részletek
Ápr 01
2021.04.01 14:18
A macskákkal, a kutyákkal és az emberekkel ellentétben a nyuszik fogai egész életükben folyamatos növekedésben vannak. A vadnyulaknál ez nem szokott problémát okozni, hiszen minden nap rágcsálnak például durva szénát, füvet, illetve egyéb növényi részeket, és ezáltal nem csak jól laknak, hanem természetes módon koptatják a fogaikat is. A benti nyuszik esetében viszont más a helyzet, ezért az ő fogaikra kiemelt figyelmet kell fordítanunk.
Részletek
Ápr 01
2021.04.01 14:10
Ha szeretnénk gyermekünket megtanítani arra, hogyan kell bánni az állatokkal és felelősséget vállalni egy élőlény iránt, akkor jó ötlet lehet egy kis kedvenc befogadása. Akkor is lehet háziállatunk, ha allergiásak vagyunk a tollra vagy a szőrre, ez esetben remek választás lehet egy hüllő. De persze nem mindegyik alkalmas gyerekek mellé, ezért mindenképp gyűjtsünk be minden fontos információt, mielőtt hazavinnénk a családba egy hidegvérűt.
Részletek
Ápr 01
2021.04.01 13:33
Bármilyen háziállatra is vágyunk, még az érkezése előtt ajánlott beszereznünk azokat a felszereléseket, amelyekre szükségünk lesz a tartása során. Így van ez akkor is, ha elhatároztuk, hogy kiskutyát fogunk hazavinni. Egy kölyökkutya eleinte csak eszik, iszik, emészt, alszik, játszik, de már ezek kapcsán is felmerül több dolog is, amiket biztosítanunk kell a számára már az első napoktól.
Részletek
Ápr 01
2021.04.01 13:24
Egy új családtag érkezése mindig nagyon izgalmas, így van ez akkor is, ha egy kiscica befogadását tervezzük. Ahhoz, hogy minden gördülékenyen menjen már a kezdetektől, alaposan fel kell készülnünk az új jövevény érkezésére. Otthonunkat macska-biztossá kell tennünk, és be kell szereznünk mindent, amire a kis minitigris gondozásához szükségünk lehet. Ehhez pedig ismernünk kell az igényeit.
Részletek
Ápr 01
2021.04.01 13:18
Ha úgy döntöttünk, hogy hazaviszünk és kiskutyát, akkor egy nagyszerű és izgalmas időszak előtt állunk. Az első teendőink egyike viszont az lesz, hogy megtanítsuk háziállatunknak, hogy hol végezheti el a dolgát. Mivel egy kiskutyának még nagyon pici a hólyagja, ezért gyakran kell pisilnie, így eleinte fel kell készülnünk arra is, hogy bizony előfordulhatnak balesetek. Fontos, hogy legyünk következetesek és türelmesek.
Részletek
Ápr 01
2021.04.01 13:16
Újdonsült gazdiként természetes, hogy nagyon örülünk, amikor megérkezik hozzánk a várva-várt aprócska négylábú. Egy kiskutya számára viszont ez nagyon nagy változást jelent, és nem feltétlen pozitív élmény. A kicsi nem rég még a mamájával és a testvéreivel játszott és sziesztázott, most pedig minden új és ismeretlen. Mások a szagok, furcsák és ijesztőek a zajok. Ahhoz, hogy a fiatal eb minél hamarabb megszokja az új környezetét, segítenünk kell neki. A közelségünk, a szeretetünk és a türelmünk is fontos ahhoz, hogy biztonságban érezhesse magát.
Részletek
Márc 31
2021.03.31 15:36
Négylábúnk helyes táplálására bizony már kölyökkortól nagy figyelmet kell fordítanunk. Amíg a kutyusok felnőnek, fajtától függően különböző növekedési szakaszokon mennek keresztül. Általánosságban elmondható, hogy a kisebb fajták már 8 hónapos korukra, míg a nagyobbak csak 2 éves koruk körül érik el végleges méretüket. Az ennivaló minősége és mennyisége különösen fontos az egészséges fejlődés érdekében.
Részletek
Márc 31
2021.03.31 15:34
A kiskutyáknak a kezdetekben mindenképp az anyjuk mellett a helyük, nélküle nem lennének képesek életben maradni. A picik ösztönösen ragaszkodnak a kutyamamához, majd az elválasztás után újdonsült gazdájukhoz. Emiatt az egyedülléthez is fokozatosan ajánlott hozzászoktatnunk őket, különben szorongás alakulhat ki bennük, és problémássá válhat a viselkedésük.
Részletek
Márc 10
2021.03.10 13:05
Bolygónk egyedülálló módon számos eszközzel rendelkezik az életet teremtő egyensúly fenntartásához. Minden egyes élő szervezetnek a Földön külön szerepe van. A lebomló anyagok például sok esetben újrahasznosulnak. Ez a körforgás pedig akár terráriumunkban is jelen lehet. Egy öntisztuló, bioaktív terráriumban pedig hüllőnk is komfortosabban érezheti magát.
Részletek
Márc 10
2021.03.10 12:58
Ha nyuszinkat a kutyákhoz és cicákhoz hasonlóan, szabadon szeretnénk tartani otthonunkban, akkor valószínűleg bőven lesz teendőnk, hogy ezt biztonságosan meg tudjuk tenni. Egy tapsifülesre több veszély leselkedik a négy fal között is, mint gondolnánk. Ezért csak akkor engedjük szabadon bóklászni kedvencünket a lakásban, ha meggyőződtünk arról, hogy azt előtte teljesen nyuszi-biztossá tettük.
Részletek
Márc 10
2021.03.10 12:52
Tavasszal ne csak saját lakóterületünkön végezzünk nagytakarítást, hanem szánjunk időt tollas barátunk kalitkájára is, és frissítsük fel egy kicsit. Lehetnek olyan kiegészítők, amelyek már cserére szorulnak, és akár egy-két újdonsággal is meglephetjük papagájunkat. A lényeg, hogy mindig kizárólag olyan csemegét vagy tárgyat vásároljunk, amely biztosan nem jelent veszélyt madarunkra nézve.
Részletek
Márc 02
2021.03.02 11:30
A macskák már 5-10 hónapos koruk körül ivaréretté válhatnak, ezért fontos, hogy idejében felkészüljünk a párzási időszakra. Ilyenkor a cicák a megszokottól eltérő módon viselkednek, és szükség lehet arra, hogy lenyugtassuk őket. De nem csak emiatt kell kiemelt figyelmet fordítanunk bársonytalpúnkra, hanem azért is tennünk kell, hogy megakadályozzuk a nem kívánt vemhességet.
Részletek
Márc 02
2021.03.02 11:23
Leendő kutyagazdiként általában azt a tanácsot kapjuk, hogy olyan kutyust válasszunk, amely megfelel a saját energiaszintünknek. Ez azonban nem is olyan egyszerű, főleg, ha épp egy keverék kölyköt tervezünk örökbe fogadni. És, ha a kiszemelt aprócska eb ereiben a tudtunk nélkül, de például border collie vér is csörgedezik, akkor bizony nagy eséllyel egy energiabombát fogunk hazavinni. Ez persze nem nagy baj, csak meg kell tanulnunk bánni vele.
Részletek
Márc 02
2021.03.02 11:17
A hideg, téli napokon kevesen szeretünk sok időt a szabadban tölteni, ám tavasztól érdemes újra minél többet kint lennünk a friss levegőn. A rendszeres mozgás nagyon fontos az eb és a gazdi számára is, de ne csak nagyokat sétáljunk, hanem szórakozzunk is kedvencünkkel! Különböző, a kertben is bátran használható játékszerekkel tehetjük izgalmasabbá a mókázást.
Részletek
Márc 02
2021.03.02 11:12
Bizonyára mindannyian hallottuk már azt a mondást, hogy „a kutya az ember legjobb barátja”. És ez általában igaznak is bizonyul. A háziállatok segítenek szeretetre, tiszteletre, felelősségre és szelídségre nevelni a gyerekeket. A családtagok és a négylábú között élethosszig tartó kötelék alakulhat ki, és kölcsönösen pozitív hatással lehetnek egymásra. Ám, ehhez tudnunk kell azt is, hogy hogyan javasolt összeszoktatnunk a gyerkőcöket a bundás pajtásokkal.
Részletek
Márc 02
2021.03.02 11:06
A kutyák gyenge immunrendszere számos betegséget eredményezhet, például fertőzéseket, diabéteszt, ízületi problémákat, sőt, akár rákot is. Az állatorvosok szerint, ha négylábúnk immunrendszerét kiegyensúlyozottan tartjuk, az segíthet csökkenteni a kockázatot, és hozzájárulhat az egészséges állapot megőrzéséhez és a jólléthez.
Részletek
Márc 02
2021.03.02 10:57
A macskáknak általában nincs szükségük fürdésre, de vannak kivételes helyzetek, amikor talán mégis rá kell szánnunk magunkat. Ilyen lehet, ha például beleragadt a bundájukba valami, amit nem tudnak lemosni magukról. Illetve, ha a hosszú szőrű cica bundája bemattult, akkor szintén hasznos lehet a fürdő. De mivel a legtöbb bársonytalpú nem kedveli a nedves élményeket, ezért először mindig érdemes csak az adott terület megtisztításával próbálkozni, és csak akkor a kádba tenni a cicát, ha az tényleg indokolt.
Részletek
Márc 02
2021.03.02 10:52
A macskák szeretik megrágcsálni a növényeket, és mivel nem okoz nekik gondot például felugrani a polcokra, így nehéz biztonságos távolságban elhelyeznünk virágainkat. Ha növényeket szeretnénk tartani a lakásban, vagy minitigrisünk kijárhat az udvarra is, akkor fontos tudnunk azt, hogy melyek azok a zöldek, amelyek veszélyt jelenthetnek a számára. Ha kétségeink lennének, akkor a legbiztonságosabb megoldás, ha eltávolítjuk az adott növényt.
Részletek
Febr 02
2021.02.02 12:38
A legjobb túratársak némelyikének négy lába van. Ám, mielőtt kirándulni indulnánk kedvencünkkel, alaposan fel kell készülnünk és fontolóra kell vennünk néhány dolgot. Amellett, hogy kutyusunknak megfelelő fizikai és egészségügyi állapotának kell lennie, a jól neveltség is elengedhetetlen. Csak akkor vágjunk bele a kalandba, ha azt biztosan mindketten élvezni fogjuk.
Részletek
Febr 02
2021.02.02 12:28
Az egyik legnépszerűbb kedvtelésből tartott teknősfajta hazánkban a sárgafülű ékszerteknős. Ezek a teknősök nevüket a fejükön mindkét oldalon jelen lévő sárga csíkokról kapták. Hosszú életük – ami akár 40 év is lehet – nagy részét vízben töltik, de szárazföldnek is biztosítottnak kell lennie az akváriumukban. Tartásuk közepesen nehéz. A kifejlett példányoknak viszonylag nagy mozgástérre van szükségük, és rendszeresen karban kell tartani a terráriumot.
Részletek
Febr 02
2021.02.02 12:20
A víz jelenléte elengedhetetlen egy madárbarát udvarban, és egy friss vízzel teli, tiszta madárfürdető olyan szárnyasokat is a kertünkbe vonzhat, amelyek érdeklődését egyébként nem keltik fel az etetők és a madárházak. Ám, még a legjobb fürdő sem hasznosul igazán, ha annak nem jó helyet választunk. Nem csak vonzónak kell lennie a fürdetőnek a tollasok számára, hanem veszélytelennek is.
Részletek
Febr 02
2021.02.02 12:09
Akár kinti, akár benti cicánk van, valószínűleg már többször is megfigyelhettük azt, hogy kedvencünk jóízűen füvet rágcsál. Bár furcsa viselkedésnek tűnhet – főleg, ha utána viszontlátjuk az elfogyasztott zöldet – valójában valószínűleg nincs miért aggódnunk. Igaz, hogy a macskák húsevők, de a fűnek számtalan előnye lehet bársonytalpúak esetében is.
Részletek
Febr 02
2021.02.02 12:03
Az etetés a díszhal-tartás egyik legszórakoztatóbb tevékenysége. Az etetési idő személyes interakciót biztosít a halak és az akvarista között, és ilyenkor tudjuk a leginkább szemügyre venni pikkelyeseinket. Amíg eltüntetik az elemózsiát, megfigyelhetjük színüket, méretüket és egészségügyi állapotukat. Ám, vigyáznunk kell, nehogy túletessük kopoltyúsainkat. Több jelből is észrevehetjük, ha rendszerint nem megfelelő mennyiségű eleséget szórunk az akváriumba.
Részletek
Febr 02
2021.02.02 10:50
Háziállatot tartani mindig nagy felelősség, és alaposan meg kell fontolnunk, mielőtt meghoznánk a döntést, és hazavinnénk egy szőrös kedvencet. Ha viszont biztosak vagyunk abban, hogy el tudunk köteleződni egy szőrös családtag mellett, akkor akár kezdőként is bátran választhatunk egy tengerimalacot, vagy inkább kettőt. Mivel társas élőlények, ezért párban jobban érzik magukat, és boldogabbak lesznek együtt. De ettől nem kell tartanunk, több indok is van, amiért remek kisemlősnek bizonyulnak a malackák.
Részletek
Febr 02
2021.02.02 10:35
A kutyánk gyakran vakarózik és rágcsálja magát, akkor az azt jelzi, hogy valamilyen bőrproblémával küzd, azt pedig a leggyakrabban allergia okozza. Szerencsére a viszketés megszüntetésére és az allergia kezelésére több módszer is létezik. Akár megelőzésképp is megtehetünk néhány dolgot otthonunkban, illetve enyhíthetjük a tüneteket, nehogy súlyosbodjon a helyzet.
Részletek
Febr 02
2021.02.02 10:21
A túlsúly nem csak az emberek, hanem a háziállatok esetében is káros, és tenni kell ellene. Ám, mielőtt belevágnánk cicánkkal a fogyókúrába, mindenképp egyeztessünk az állatorvossal, hogy mi lenne a legbiztonságosabb módja a súly csökkentésének. Nem elegendő egyszerűen csak az ennivaló mennyiségét korlátozni, és a gyors fogyás is nagyon veszélyes lehet.
Részletek
Febr 02
2021.02.02 10:13
Családi házban élőknél gyakori a panasz arra, hogy kutyájuk rendszeresen gödröket ás a kertben. Ez a viselkedési probléma rendkívül frusztráló lehet, és akár kárt is okozhat vele kedvencünk. Az ásás legtöbbször viszont annak a jele, hogy az eb unatkozik, és keveset van vele foglalkozva. Szerencsére tehetünk azért, hogy ez a rossz szokás kevesebbszer jelentkezzen négylábúnknál.
Részletek
Jan 08
2021.01.08 16:51
Jobb esetben a kutyánk életében csak egyszer-kétszer fordul elő, hogy idegen kutya támadja meg kedvencünket és szerencsére ezen esetek többségében is megússzák könnyebb sérülésekkel. Azonban nem mindegy, hogy ilyen szituációban hogyan viselkedünk, hiszen lehet, hogy fizikailag alig sérült a kutyus a támadás során, de a gazdi által túldramatizált esemény komoly lelki sérüléseket okozhat hosszú távon, mellyel gátolhatjuk, hogy kedvencünk önfeledten játsszon kutyabarátaival a jövőben.
Részletek
Jan 08
2021.01.08 16:47
Kezdjük inkább azzal, hogy mi is az a szeparációs stressz? Leginkább lakásban tartott kutyáknál előforduló viselkedés. A kutya gazdája nélkül, egyedül maradva ideges lesz, mely érzést különböző pót cselekvésekkel próbál meg levezetni. Más ember vagy állat jelenléte tudja a gazdi hiánya okozta idegességet enyhíteni, akár tünetmentessé is teheti, azonban a kedvencünk számára egészségtelen lelki állapot, a gazdi számára pedig sokszor élhetetlenné teszi a kutyatartást.
Részletek
Jan 07
2021.01.07 16:56
A papagájoknál gyakori jelenség a rendszeres rikácsolás, ezzel többnyire együtt kell élnünk, ha színes madarat szeretnénk tartani, de lehet egy pont, amikortól már túl zajosnak tűnik kedvencünk. Ám, szerencsére több olyan módszer is létezik, amellyel ellenőrzés alatt és kordában tarthatjuk papagájunk hangoskodását. Legyünk következetesek és türelmesek.
Részletek
Jan 07
2021.01.07 16:51
Az újdonsült gazdik gyakran kérdezik meg az állatorvosoktól, hogy ehet-e a cica kutyaeledelt. És bár egy-egy elcsent falattól nem lesz baja bársonytalpúnknak, hosszútávon viszont a kutyáknak szánt élelem nem támogatja macskánk egészségét, ezért nem ajánlott rendszeresen azzal etetnünk. Hogy megértsük miért is van ez így, érdemes alaposabban megismernünk a cicák táplálékigényét.
Részletek
Jan 07
2021.01.07 16:44
A nyuszik nagyon kis érzékeny állatok, ezért egy új környezetbe kerülés számukra különösen ijesztő lehet. Emiatt kezdetben nehézségek merülhetnek fel. A nyulak zsákmányállatok, ezért ösztönösen menekülnek minden elől, amit veszélyesnek találnak. Tehát ha törpenyulat szeretnénk tartani, akkor sok türelemre és egy kicsit speciálisabb gondoskodásra lesz szükség. Azt sem szabad elfelejtenünk, hogy a nyuszik nem valóak kisgyerekek mellé, és a legtöbb esetben más háziállatokkal sem egyszerű az összeszoktatás.
Részletek