Ingyenes szállítás 14 990 Ft feletti megrendelés esetén | A megrendeléstől számított 1-3 munkanapon belül az otthonodban

Mire figyeljünk a közös erdei kirándulások során kutyusunkkal?

Mire figyeljünk a közös erdei kirándulások során kutyusunkkal?

2022.09.30 10:57
Ősszel rengeteg izgalmas kültéri programot szervezhetünk kutyusunkkal, végre nem kell attól tartanunk, hogy leégünk vagy hőgutát kapunk. Hosszabb sétákhoz ideális helyszín lehet például egy erdő is. Élvezhetjük a kellemes hőmérsékletet, a lágy szellőt, a természet új színeit és illatait. Persze némi felkészültségre ilyenkor is szükség lesz, és akad néhány dolog, amire érdemes odafigyelnünk.

Ragaszkodjunk az ösvényekhez

Fontos, hogy az erdei séták során végig a kijelölt ösvényen haladjunk. Ezzel egyrészt megóvhatjuk az erdő növényeit és vadállatait, másrészt pedig így biztosan nem fogunk eltévedni.

Számítsunk az erdő lakóinak jelenlétére

Erdei kalandunk során sok más élőlénnyel is találkozhatunk, például földön fészkelő madarakkal, esetleg rókákkal, nyulakkal, őzekkel. Tiszteljük őket. Soha ne hagyjuk, hogy kutyánk a vadállatokat ijesztgesse vagy üldözőbe vegye, még akkor sem, ha úgy gondoljuk, hogy négylábúnk csupán játékos kedvében van.

Legyünk óvatosak a botokkal

A kutyák szeretnek játszani és az új helyszín csak még izgatottabbá teszi őket. Az erdőben talált botok ideális játékoknak tűnhetnek, de valójában kockázatos velük mókázni. Vágásokat, sérüléseket okozhatnak a szájban és az eb testén egyaránt, sőt, akár fulladásveszély is fennállhat. Javasolt inkább kutyusunk saját játékait magunkkal vinnünk a túrára.

Vigyázzunk a mérgező növényekkel

Mint bárhol a szabadban, az erdőben is találhatunk olyan növényeket, amelyek mérgezőek bundás barátaink számára. Semmilyen növényt ne engedjünk megkóstolni és elfogyasztani háziállatunknak, a harangvirágokat, az erdei szélfüveket, a gyűszűvirágokat és a gombákat pedig különösen kerüljük el. Ha véletlenül mégis evett valamelyikből pajtásunk, azonnal kérjünk tanácsot állatorvosunktól.

Tartsuk kutyánkat pórázon

Ez erdei kirándulásokhoz a rövid póráz a legideálisabb, hogy könnyedén magunk mellett tudjuk tartani bundás barátunkat. Sosem tudhatjuk, hogy milyen vadállatok keltik majd fel az érdeklődését, illetve más kutyák is szembejöhetnek velünk.

Ne felejtsük otthon a jutalomfalatokat

Vigyünk magunkkal némi csemegét is a túrára, és jutalmazzuk meg vele kutyusunkat, ha jól viselkedett. Előfordulhat, hogy a séta során néhányszor próbára lesz téve kutyánk képzettsége, valamint önuralma, és pár szem finomság segíthet őt a helyes irányba terelni.

Legyen nálunk ivóvíz

Ahogy nekünk, embereknek, úgy a kutyáknak is szükségük van némi frissítőre a nap folyamán. Egyes helyeken lehetnek kutyabarát kávézók, ahol kedvencünk is találhat majd magának vizestálat, de az a biztos, ha teszünk a táskánkba neki is innivalót.

Számoljunk le a parazitákkal

Amint hazaérünk, feltétlenül nézzük át kutyánk bundáját, hogy nem került-e bele kullancs, esetleg bolha. Az egész testet vizsgáljuk át tetőtől talpig. Ha kullancsra bukkanunk, távolítsuk el kullancskiszedő csipesszel, ha pedig bolhát találunk, akkor fürdessük is meg négylábúnkat. Hogy minél kisebb eséllyel szedjen össze kutyánk élősködőket a kirándulások során, érdemes a megelőzésre törekednünk, valamilyen bolha- és kullancsellenes termékkel, például spot-onnal, spray-vel vagy nyakörvvel.