Ingyenes szállítás 14 990 Ft feletti megrendelés esetén | A megrendeléstől számított 1-3 munkanapon belül az otthonodban

Mit érdemes minden családi kutyának megtanulnia?

Mit érdemes minden családi kutyának megtanulnia?

2018.08.29 07:47
Kezdő kutyások gyakran jelzik, hogy igazából nincsenek tisztában vele, mit várhatnak el kedvencüktől. Nem ismerik, milyen feladatokat érdemes megtanítani kutyusuknak, ami valóban hasznossá válik a hétköznapokban. Természetesen bármilyen feladatot tanítunk kedvencünknek, az a hasznunkra válik, hiszen mentálisan fárasztjuk kutyusunkat, de most szorítkozzunk a legalapvetőbb feladatokra.

Kétségtelenül a legfontosabb vezényszó, amit kedvencünknek elsőként kell tanítanunk, a „Gyere!”. Képesnek kell lennünk rá, hogy kutyusunkat el tudjuk hívni más kutyáktól, emberektől, gyerekektől, bármilyen körülmények között. Ezért is fontos, hogy már kölyök korban elkezdjük a tanítását játékos formában.

Kutyusunk, főképp fiatal korában, a legváltozatosabb tevékenységeket tudja kitalálni, hogy szórakoztassa magát. Cipőket rág, felugrál ránk, felássa a kertet, játék közben durván veszi a szájába a kezünket. Ezek számára természetesnek mondható tevékenységek, nekünk viszont sok bosszúságot okoz vele, így érdemes megtanulnia a „Nem!’ vezényszót, amivel tudathatjuk vele, hogy valami rosszat csinált és nem szeretnénk, hogy ezt folytassa.

Sok szituációban hasznos feladat a helyben maradás megtanítása. Gyakran előfordul, hogy olyan tevékenységet kell végeznünk, amikor nem tudjuk figyelemmel kísérni kedvencünk tevékenységét, de szeretnénk biztonságban tudni, például, amikor a kocsiba pakolunk, elég kedvencünket az autó mellett lefektetni arra a pár percre és nyugodtan végezhetjük a dolgunkat. Járdánál, a zöld lámpára várakozva is hasznos, ha le tudjuk ültetni kedvencünket várakozni. Érdemes ülő és fekvő pozícióban is elsajátítani ezt a feladatot.

Sajnos továbbra is gyakoriak a mérgezések, így életmentő lehet, hogy megtanítsuk kedvencünket, hogy semmit nem ehet fel az utcán a földről. Ennek a tanítását is érdemes már kölyök korban elkezdeni.

Fontos az is, hogy ne csak egy feladat elkezdését tudassuk kedvencünkkel, de azt is, hogy annak mikor van vége. Tanítsuk meg neki a „Mehetsz!” vezényszót, amivel lezárunk egy feladatot és kutyusunk tudhatja, hogy most szabadon bóklászhat, kedve szerint.

Saját kényelmünket szolgálja, ha megtanítjuk négylábú barátunkat, hogy ne húzza a pórázt. Ez kiemelten igaz, ha nagytestű kutyát tartunk.  Még jobb, ha megtanítjuk neki, hogyan sétáljon nyugodtan a lábunk mellett. Ez a két feladat már nem a kutyánk biztonságáról szól, de nagyban megkönnyíti a hétköznapok, így érdemes velük foglalkozni.