Ingyenes szállítás 14 990 Ft feletti megrendelés esetén | A megrendeléstől számított 1-3 munkanapon belül az otthonodban

Új kedvenc fogadása - mivel készüljünk?

Új kedvenc fogadása - mivel készüljünk?

2022.08.15 09:35
Egy új háziállat hazavitele az élet egyik nagy öröme. Ha a beszélgetések alkalmával egyértelművé vált, hogy a családban mindenki szívesen fogadja a kisállatot, akkor többek között olyan kérdéseket is meg kell vitatnunk, hogy kié lesz a fürdetés, ki fogja cserélni az almot, és ki fog állatorvoshoz járni. Mindezek mellett fel kell készítenünk a lakóhelyünket is arra, hogy az biztonságos és kényelmes is legyen egy új, bundás családtag számára.

Állatbiztos otthon

Mielőtt hazavinnénk egy háziállatot, biztonságossá kell tennünk a lakást. Például elérhetetlennek kell lennie a veszélyes vagy épp drága dísztárgyaknak és szétszedhetetlennek, a kukánknak. A mérgező növényeknek és élelmiszereknek, beleértve a gyógyszereket is, valamint a tisztítószereknek szintén olyan helyet kell találnunk, ahol az új jövevény biztosan nem éri el őket. A pázsitápoló szerek és eszközök, az apró, lenyelhető részecskéket tartalmazó játékok, a rágógumi és az elektromos vezetékek szintén veszélyesek lehetnek.

Emellett ügyeljünk arra, hogy a nyílászárókat ne tudja kinyitni pajtásunk és a szellőztetésre is fokozottan figyelnünk kell. Az ablakokra érdemes lehet például macskavédő hálót felszerelnünk. A fürdőszoba ajtaját szintén csukva érdemes tartanunk, hogy nehogy megpróbáljon a wc csészéből inni cicánk vagy kutyánk.

Készítsük elő kedvencünk személyes terét

El kell döntenünk, hogy melyik lesz az a terület, ahol pajtásunk a legtöbbet fog tartózkodni. Gondoljuk át azt is, hogy egy konkrét szobát vagy házrészt kap kisállatunk vagy szabadon bóklászhat-e majd a lakásban. Ha kennelje lesz a négylábúnak, azt is állítsuk fel, mielőtt beköltöztetnénk.

Szerezzünk be sok játékszert

Ha kutyát fogadunk örökbe, akkor adjunk neki több rágójátékot is, hogy ne az egyéb tárgyainkat kezdje el rágcsálni. A cicáknak kaparófára és egyéb kergethető játékokra van leginkább igényük. Ne feledkezzünk el arról, hogy a háziállatok a szájukkal fedezik fel a környezetüket, különösen fiatalon. A mi felelősségünk, hogy megbizonyosodjunk arról, hogy nem maradt elérhető helyen semmi, amit nem szabad megrágni vagy megnyalni.

Készüljünk fel az alkalmazkodási időszakra

Egy kiskutya vagy kiscica bizony elkezdhet sírni az éjszaka közepén, amíg nem szokja meg új otthonát. Ám, az emberi csecsemőktől eltérően nem jó ötlet, ha bevisszük őket az ágyunkba nyugtatásképp. Helyette alakítsunk ki egy zárt, csendes teret kényelmes fekhellyel vagy egy zárható kennelt, hogy megakadályozzuk, hogy egyedül kóvályogjon a kicsi a sötétben.

Szerezzük be a kisállat-kellékeket

Írjunk listát arról, hogy mire lehet szüksége szőrös családtagunknak már a kezdetektől, és azok mindenképp álljanak is a rendelkezésünkre már az első napon. Ilyen lehet például a nyakörv, a póráz, a kutyapiszok-szedő zacskó, a biléta, a kaparófa, az alomdoboz, a macskaalom, a kutyapelenka, az etető- és itatótálak, valamint a fekhely.

A gyomorproblémák elkerülése érdekében ugyanolyan eledelt vásároljunk, mint amilyet a kisállat korábban fogyasztott, még akkor is, ha az rossz minőségű. Az új otthonba való költözéssel járó stressz elegendő kedvencünknek, a megszokott étrend azonnali megváltoztatása további szorongást okozna.

Menjünk el állatorvoshoz

Cicánk vagy kutyusunk beköltözését követő négy héten belül látogassuk meg az állatorvost, hogy kiderítsük, pajtásunk megkapott-e minden szükséges oltást és teljesen egészséges-e.