Ingyenes szállítás 14 990 Ft feletti megrendelés esetén | A megrendeléstől számított 1-3 munkanapon belül az otthonodban

Magazin

Nov 15
2019.11.15 15:00
Több tényező is befolyásolhatja a kutyák bőrének és szőrének az egészségét. Az egyes fajták igényei bizony eltérőek a bundaápolás terén. Vannak például kétrétegű bundával rendelkező kutyusok, de változó lehet a hossz, a vastagság, és persze lehet az eb szőre egyenes és göndör is. Speciális helyzetekben különleges bánásmód válhat indokolttá, de mindenképp érdemes az alapokból kiindulnunk.
Részletek
Nov 10
2019.11.10 15:00
A hörcsögök olyan száraz, meleg területekről származnak, mint Szíria vagy Görögország, így a nyári hónapokat kedvelik inkább. 15 °C alatt a kisemlősök könnyen letargikussá válnak, ha pedig még alacsonyabbá válik a hőmérséklet, hibernáció következhet be. Ezért érdemes a hidegebb idő beköszöntével egy kis extra figyelmet fordítanunk rágcsálónkra, hogy minden rendben legyen.
Részletek
Nov 05
2019.11.05 15:00
Ha kedveljük a halakat, akkor magától értetődő, hogy minél több szépséget szeretnénk látni az akváriumunkban. Ám fontos, hogy ne a látvány legyen az elsődleges cél, hanem az, hogy mindeközben a lehető legjobb életkörülményeket biztosítsuk a pikkelyesek számára. Minél több díszhalat szeretnénk, annál nehezebb ezt megvalósítanunk, főleg, ha csak egyetlen akváriummal rendelkezünk.
Részletek
Nov 03
2019.11.03 15:00
Egyes kutyusok jól úsznak, mások jól futnak, és néhány fajtát csupán azért tenyésztenek, mert rendkívül cukik. A hidegtűrő kutyafajták könnyedén megbirkóznak a zord időjárással is. Kifejezetten jól érzik magukat a hóban, és a sarkvidéki területeken még a szánhúzásban is segítenek, így hasznos társak a munkavégzés során. Ha olyan négylábút szeretnénk, amely komfortosan érzi magát odakint a téli napokon is, akkor meghatározott fajták közül ajánlott választanunk.
Részletek
Nov 02
2019.11.02 15:00
Az újdonsült papagájtulajdonosok sokszor nem ismerik még a madárbetegségek tüneteit, amiket a szárnyasok gyakran egész jól lepleznek is. Viszont van néhány jel, amikre nagyon ajánlott figyelni, mert, ha időben sikerül elcsípnünk a betegséget, akkor nagyobb eséllyel tudjuk megmenteni csőrös barátunk életét. Ha felismerünk bármilyen tünetet, akkor a lehető leghamarabb forduljunk díszmadarakra szakosodott állatorvoshoz.
Részletek
Nov 01
2019.11.01 15:00
A lábápolás a kutyák esetében is nagyon fontos, ugyanúgy, ahogy az embereknél. Mancsukon előfordulhatnak hólyagok, sebek, száraz bőr, égési sérülés, túl sok szőr a lábujjak között, stb. A sérült tappancsok fájdalmas járást eredményezhetnek, és el is fertőződhetnek. Ezért nem csak a karomvágásra kell néha időt szánnunk, hanem egy-egy teljes „pedikűrre” is.
Részletek
Okt 29
2019.10.29 10:31
Ahogy a napok egyre rövidebbé válnak, úgy egyre több dolgot kezdünk el csinálni kutyusunkkal sötétedés után. Ám az esti séták nem csak izgalmakat, hanem veszélyeket is tartogathatnak, így felelősségteljes gazdiként külön fel kell rájuk készülnünk. Fontos a biztonság, ehhez pedig érdemes megfogadnunk néhány tanácsot és beszerezni egy-két új kiegészítőt.
Részletek
Okt 28
2019.10.28 15:00
Sokak számára egyszerűnek tűnik a haltartás, de valójában nem olyan könnyű, mint amilyennek kívülről látszik. Ha komolyan vesszük, akkor bizony rá kell jönnünk, hogy több szempontot is figyelembe kell vennünk és mérlegelnünk kell. Például, hogy mely halakat tarthatjuk együtt, mekkora legyen az akvárium, milyen legyen a víz kémiája, és hogyan végezzük el a karbantartást.
Részletek
Okt 27
2019.10.27 15:00
A leopárdgekkók nagyszerű választásnak bizonyulnak kezdő és haladó hüllőtartók számára egyaránt. Persze az ő esetükben is némi időbe és erőfeszítésbe telik a helyük kialakítása, de összességében viszonylag egyszerű dolgunk lesz. Mielőtt hazavinnénk a kiszemelt hidegvérűt, ismerjük meg jobban az igényeit és szerezzünk be mindent, amire a tartásához szükségünk lesz.
Részletek
Okt 25
2019.10.25 15:00
A legszerencsésebb cicák talán azok, akik kint és bent egyaránt sok időt tölthetnek. Ám a hideg napokon már ők sem szívesen mozdulnak ki, illetve fennáll a megfázás veszélye is. Az állandó bent lét egy idő után unalmassá válhat a bársonytalpú számára, különösen akkor, ha sokat van egyedül. Az unatkozó macska pedig rosszalkodással hívhatja fel magára a figyelmet, ezért törekednünk kell arra, hogy mindig le tudja magát kötni valamivel úgy, hogy közben ne ártson a függönyünknek, a kanapénknak vagy a növényeinknek.
Részletek
Okt 21
2019.10.21 15:00
Ahogy egyre hidegebbé válnak a napok, úgy szárnyas barátainkat is egyre inkább segítenünk kell abban, hogy elegendő mennyiségű élelmet találjanak a szabadban. Ehhez már különböző megjelenésű madáretetőket is vásárolhatunk, így akár dísze is lehet az etető az udvarunknak, de ami ennél is fontosabb, hogy mivel kínáljuk tollas látogatóinkat.
Részletek
Okt 20
2019.10.20 15:00
A hosszú élet két alappillére az emberek és négylábú barátaink esetében is a megfelelő étrend és a rendszeres testmozgás. Ha a kereskedelemben kapható prémium eledelek helyett vagy mellett igazán ízletes, ám egészséges finomságokkal szeretnénk meglepni kedvencünket, akkor akár házilag is készíthetünk vacsorát. Érdemes kipróbálnunk néhány izgalmas, de egyszerű receptet.
Részletek
Okt 19
2019.10.19 15:00
Egy új, szőrös családtag érkezése otthonunkba normál esetben örömteli esemény kell, hogy legyen. Ám, ha egy cicát szeretnénk kutyusunkkal összeszoktatni, akkor némi feszültség is érzékelhetővé válik majd. Ahhoz, hogy az ismerkedés zökkenőmentes legyen, ajánlott lépésről-lépésre haladnunk, mert vannak olyan részek, melyek kulcsfontosságúak lehetnek a barátkozás során.
Részletek
Okt 16
2019.10.16 15:00
Talán nincs is jobb dolog annál, mint amikor hazaérünk, és cicánk boldogan fogad minket: felfele álló farkincával köröz körülöttünk, közben fejét időnként hozzánk dörzsöli, és magas hangon nyávog, játékra invitál minket. Ezek mind annak a jelei, hogy minitigrisünk jól érzi magát. Ám, ha nem ez történik, akkor valószínűleg változtatnunk kell az eddigieken, különösen akkor, ha szobacicánk van. 5 alapvető dologgal könnyedén elérhetjük azt, hogy macskánk szeressen velünk élni.
Részletek
Okt 14
2019.10.14 08:42
Ha elhatároztuk, hogy szeretnénk kisállatot tartani, és nem a legnépszerűbbek – hörcsögök vagy tengerimalacok – közül tervezünk választani, akkor szóba jöhet például két nagyon aranyos, ám kevésbé elterjedt kisemlős is: a degu vagy a csincsilla. Ahhoz, hogy választani tudjuk kettejük közül, érdemes alaposan megismernünk milyenek is ők és milyen szükségleteik vannak.
Részletek
Okt 12
2019.10.12 15:00
Az epilepszia egy agyi működészavar, amely bár a kutyáknál gyakrabban előfordul, de sajnos a macskáknál is jelentkezhet. A beteg cica időnként hirtelen, kontrollálhatatlan, ismétlődő rohamot kap, és akár az eszméletét is elveszítheti. Ha van bársonytalpúnk, mindenképp érdemes megismernünk az okokat, a tüneteket és a kezelési lehetőségeket is.
Részletek
Okt 10
2019.10.10 15:00
A kullancsok a második helyen vannak – a szúnyogok után – az emberre és állatokra egyaránt fertőző betegségeket terjesztők között. Pókszabásúak, főleg a füves területeken, réteken, mezőkön élnek. Paraziták, vagyis mindig szükségük van egy gazdatestre, amely a táplálékot biztosítja számukra. A fertőzéseket képesek egyik élőlényről átvinni a másikra, ami miatt különösen veszélyesek.
Részletek
Okt 05
2019.10.05 15:00
Ha már rendelkezünk némi tapasztalattal az állattartás terén vagy az átlagosnál több szabadidővel rendelkezünk, akkor nem feltétlen kell hörcsögöt, tengerimalacot vagy nyuszit hazavinnünk, Ha kisemlőst szeretnénk tartani. Könnyedén beleszerethetünk a kevésbé népszerű, furcsább külsejű állatkákba is, miután megismertük őket közelebbről.
Részletek
Okt 03
2019.10.03 15:00
Leendő háziállatunk kiválasztásakor ne a cukiság-faktor legyen az elsődleges szempont, hanem az, hogy képesek vagyunk-e a négylábú minden igényét kielégíteni. Az anyagiak mellett kalkulálnunk kell azzal is, hogy van-e elegendő időnk egy kutyára, és bizony az is számít, hogy mennyire aktív az életvitelünk.
Részletek
Okt 03
2019.10.03 09:53
Főképp kertes házban élőket érint a probléma, miszerint nem tudnak kiállni a kocsival a kertből anélkül, hogy utána kedvencüket az utcáról kellene behalászni. Azzal, hogy kutyusunk átsétál az utca túloldalára szaglászni még nem is lenne nagy probléma, azonban amíg mi kiállunk a kocsival, nem látjuk, hogy jön-e másik autó, akinek az útjában lehet négylábú barátunk, ráadásul, ha figyelmetlenek vagyunk, mi is okozhatunk számára sérülést.
Részletek
Okt 03
2019.10.03 09:51
De kezdjük a történetet azzal, hogy mi is az a klikker és mire használjuk? A klikker egy a tenyerünkben elférő pici doboz, amin egy gomb található, amely éles kattanó hangot ad ki, ha megnyomjuk. Az a célja, hogy egy adott pillanatban tudjuk egyértelműen megdicsérni a kutyát. Kedvencünk tudni fogja, hogy a kattanó hang mindig jutalmat jelent, így az eszköz úgy működik, mintha lefotóznánk neki azt a pillanatot, amikor a kívánt viselkedést mutatta. Egyszerű engedelmességi feladatok tanítására is használhatjuk, de a leghatékonyabb, amikor trükköket akarunk tanítani kedvencünknek.
Részletek
Okt 03
2019.10.03 09:49
Naponta hozunk döntéseket a fenti kérdéssel kapcsolatban és sajnos az a tapasztalatom, hogy egyre ritkábban jutnak el a gazdik a helyes megoldásig, ezzel feleslegesen veszélybe sodorva saját kutyájuk és a környezetük testi épségét is. Ahhoz, hogy erre a kérdésre választ kapjunk, mindkét oldalt meg kell vizsgálnunk.
Részletek
Okt 03
2019.10.03 09:48
Leginkább kertes házban élő kutyusokra jellemző, hogy izgalmasabb programot keresnek maguknak, a gazdira való várakozás helyett. Sajnos nagyon sok veszéllyel jár ez a probléma, hiszen egyedül felügyelet nélkül kószáló kedvencünk, könnyen keveredhet az úttestre. Rutin nélkül akár a haza vezető utat is eltévesztheti és időbe telhet mire valaki magához veszi és a chip alapján hazajuttatja. Arról nem is beszélve, hogy sokszor a kerítésen történő átjutás is komoly sérüléseket okozhat kedvencünknek.
Részletek
Okt 01
2019.10.01 15:00
Egy garnéla-akvárium összeállítása viszonylag egyszerű. Választhatunk kék, cseresznye vagy például Amano garnélát is, a folyamat megegyezik majd. Ha már van tapasztalatunk a haltartásban, az hasznos lehet, de egyáltalán nem feltétel. Kezdő akvaristaként is bátran belevághatunk, ha megismerjük az alapokat.
Részletek
Szept 30
2019.09.30 16:00
Egy kutya örökbefogadása nem kis döntés, különösen akkor, ha első háziállatunkat szeretnénk hazavinni. Több dolog is van, amit alaposan meg kell fontolnunk, mielőtt belevágnánk, és az eb kiválasztása sem annyira egyszerű. Miután minden kételyünk szertefoszlott és kellően felkészültnek érezzük magunkat, csak akkor ajánlott megtennünk az első lépéseket a négylábú befogadása felé.
Részletek
Szept 29
2019.09.29 15:00
Minden évszaknak megvannak a maga sajátosságai, és vannak dolgok, amelyekre kiemelt figyelmet kell fordítanunk cicagazdiként. Az ősz is olyan változásokkal jár, amelyekre fel kell készülnünk macskánkkal. Néhány tipp megfogadásával valószínűleg a hűvösebb, esősebb napok sem okoznak majd különösebb meglepetést, és a megbetegedést is elkerülhetjük.
Részletek
Szept 23
2019.09.23 15:00
A vadmadarak téli etetése képes egy kis örömet hozni a fagyos mindennapokba. Ha a megfelelő eleségekkel kínáljuk a szárnyasokat, akkor rendszeresen vissza fognak járni hozzánk, és gyakran megcsodálhatjuk őket az ablakunkból. Javasolt néhány hasznos információt megismerve belevágnunk.
Részletek
Szept 21
2019.09.21 15:00
Kutyák esetében gyakrabban hallani kullancsos megbetegedésekről, de sajnos a paraziták nem csak rájuk, hanem a macskákra is veszélyt jelentenek. Ők is potenciális áldozatai a vérszívóknak, és a csípéssel könnyedén megfertőződhetnek. Ezért jó, ha tudjuk, hogy milyen betegségek jelentkezhetnek a cicáknál egy kullancscsípés után, de ami talán annál is fontosabb, az a megelőzés.
Részletek
Szept 19
2019.09.19 15:00
A bolhák és csípéseik azon túl, hogy irritálhatják a kutyákat, betegségeket is terjeszthetnek és különféle egészségügyi problémákat idézhetnek elő. Mivel viszonylag gyakori jelenségről van szó, ezért fontos, hogy felismerjük ezeket a betegségeket, és törekedjünk a megelőzésükre.
Részletek
Szept 16
2019.09.16 15:00
Kutyánkkal kirándulni szuper élmény lehet, ám mindenképp egy alapos felkészülésnek kell megelőznie a közös programot. Ajánlott például kutyabarát útvonalakat felkutatnunk, valamint felkészülnünk az esetleges veszélyekre, hogy a szabadban együtt töltött idő biztonságos és szórakoztató lehessen.
Részletek
Szept 14
2019.09.14 15:00
A legtöbben nagyon elfoglaltak vagyunk, és a nap végén, munka után, sokszor már fáradtak vagyunk ahhoz, hogy játsszunk egy kicsit bársonytalpúnkkal. Még, ha eszünkbe is jut a többi cicás feladat után – etetés, szőrápolás, alomtálca kitakarítása, vízcsere – valószínűleg már nem lesz hozzá kedvünk, és úgy gondoljuk, eleget tettünk érte aznap.
Részletek
Szept 13
2019.09.13 15:00
A harcsáknak több mint 150 faja létezik, közülük a haltartók körében a legnépszerűbb a közönséges algaevő harcsa. Első sorban nem a vonzó külsejének köszönhetően vált kedveltté, hanem, mert rendkívül nagy segítséget jelent az algák elleni küzdelemben. Épp ezért ajánlott beszereznünk 1-2 példányt, ha szeretnénk kíméletesen szebbé varázsolni halaink környezetét.
Részletek
Szept 08
2019.09.08 15:00
A kullancsok létezése már önmagában bosszantó, ám, ami ennél sokkal jelentősebb az az, hogy néhányuk fertőző lehet és veszélyt jelent. Sajnos kutyusaink sincsenek tőlük biztonságban. A két leggyakoribb betegség, amit megfigyelhetünk kedvencünkön egy kullancscsípés után az a lyme-kór és a babéziózis. Mivel ezek akár halálos kimenetelűek is lehetnek, nagyon fontos a megelőzés.
Részletek
Szept 07
2019.09.07 15:00
Nyuszival bővíteni a családot nagyon izgalmasnak tűnik. Ha efféle tervünk van, akkor fontos, hogy győződjünk meg arról, biztosan minden készen áll-e egy tapsifüles befogadására. Meg kell ismernünk a kiválasztott nyúl tulajdonságait és igényeit, valamint fel kell mérnünk saját életvitelünket és lehetőségeinket is.
Részletek
Szept 05
2019.09.05 15:00
Ősszel sok minden megváltozik. A lombkoronák besárgulnak, majd a levelek lehullnak, a makk és a dió is lepotyog a fákról, a levegő hűvösebb lesz, reggelente harmat jelenik meg a füvön. Ahogy egyre rövidebbé válnak a nappalok, úgy a cicák is egyre hosszabb időt töltenek el meleg, puha ágyikójukban, még a megszokottnál is többet lustálkodnak. Ebben az időszakban különösen oda kell figyelnünk az immunrendszerük megerősítésére.
Részletek
Szept 04
2019.09.04 15:00
A vízi teknősöknek, mint például a sárga fülű ékszerteknősöknek, számos egyedi problémájuk merülhet fel. Vannak olyanok is, amelyek egyáltalán nem láthatóak, nincsenek észlelhető tüneteik. Ha ezeket megismerjük és megértjük, akkor megfelelőbben fogjuk tudni gondozni páncélosunkat, és akár komolyabb betegségeket is megelőzhetünk. Ez nem csak kedvencünkre nézve, hanem ránk, illetve családunkra nézve is fontos, hiszen mi is megfertőződhetünk.
Részletek
Szept 03
2019.09.03 15:00
Házikedvencként tartott madarunk megérdemli, hogy a legjobb környezetet biztosítsuk a számára. Nagy örömet okozhatunk neki azzal, ha kalitkájába a legfontosabb kiegészítőkön felül izgalmas játékszereket is behelyezünk. Általuk nem csak jól érzi majd magát papagájunk, hanem testmozgásra is ösztönözhetjük, és a jó közérzet, valamint az aktív életmód egészségének megőrzéséhez is hozzájárul.
Részletek
Szept 01
2019.09.01 15:00
Sajnos négylábú kedvenceinknek is legyengülhet az immunrendszere, és olyankor könnyebben megbetegednek. Az immunrendszer megerősítésével jelentősen csökken a megbetegedés kockázata, illetve javul az általános egészség és jólét. Ősszel pedig különösen fontos, hogy odafigyeljünk erre.
Részletek
Aug 28
2019.08.28 09:31
A vadászgörények aranyos, játékos és kíváncsi háziállatok, ám rendkívül speciális igényeik vannak. Éppen ezért nagyon meg kell fontolnunk, hogy biztosan egy vadászgörény lesz-e a megfelelő kiskedvenc számunkra. Ahhoz, hogy jó gazdik lehessünk, például rengeteg szabadidővel kell rendelkeznünk, ugyanis a görények rendszeres foglalkozást, képzést igényelnek.
Részletek
Aug 27
2019.08.27 15:00
Előfordulhat, hogy nagyon vágyunk egy kisállatra, viszont nem rendelkezünk túl sok szabad hellyel a szobánkban. De ne essünk kétségbe: bizonyos hüllők nem igényelnek nagy területet és sok testmozgásra sincs szükségük, tehát remek társak lehetnek kis helyen is. Csak arra figyeljünk, hogy felelős állattartók legyünk, nézzünk utána, mely fajok tarthatóak legálisan hazánkban, és igyekezzünk az élőlény minden igényét megfelelően kielégíteni.
Részletek